Az első napon a gyerekek az orvos munkájával ismerkedtek. A fiatal doktornő, Posvanc Nikoletta mackó és babák segítségével mutatta be az emberi test legfontosabb szerveit, majd orvosi ruhába bújva a gyerekek „gyógyítottak”. Köszönjük!
A második napon gofrit sütöttünk, amit nagy boldogan el is fogyasztottak a gyerekek.
Tűzoltó leszek! – valószínűleg már sok gyermeknek megfordult ez a gondolat a fejében. A somorjai önkéntes tűzoltók segítségével megismerkedtünk a tűzoltók munkájával is. A gyerekek kíváncsian hallgatták a tűzoltó bácsi mindenre kiterjedő bemutatását a használt eszközökről, melyeket a gyerekek megfoghattak és ki is próbálhattak. Megnézték a tűzoltó autó felszerelését, „tüzet oltottak” és azt is megtudták hogyan kell egy sebesültet szállítani. Köszönjük!
A néptáncot sem hagytuk ki ezen a héten. A hagyományos körjátékok mellett olyan mozgásformák, fejlesztő játékok is helyet kaptak, amelyek előkészítik a tánchoz szükséges képesséket. Fontos feladatunk, hogy a mai gyermekek számára is élvezetes formában a régmúltból örökségül kapott szép hagyományokat tovább ápoljuk és átörökítsük a következő generációkra. Köszönjük Valacsay Franciskának.
A hetet mézes nappal zártuk, amelynek keretén belül a kóstolás mellett a gyerekek megismerkedtek a különböző méhészeti eszközökkel, mint például a füstölő vagy a műlépes keret és a méhészruhát is felpróbálhatták. A legnagyobb élmény a méhek (nem csípős) megfigyelése volt, amelyeket a kezükbe is foghattak. Érdemes már óvodás korban felhívni a kicsik figyelmét a méhek munkájának fontosságára. Méhek nélkül nem lennének beporozva a virágok és a fák sem hoznának terméseket – többek között ezt is megtudtuk Fehér Kornéltól. Köszönjük!